Ambassador v2

 

Mieli draugai Lietuvoje,

Paskyrus mane Indijos Ambasadoriumi Lenkijai ir Lietuvai Varšuvoje, 2015 metų balandžio 10 dieną turėjau garbės pristatyti savo skiriamuosius dokumentus Jos Ekselencijai Lietuvos Respublikos Presidentei. Mano vizito Vilniuje metu susitikau su kolegomis iš Užsienio reikalų ministerijos, o taip pat man buvo suteikta privielgija susisiekti su Jo Ekselencija Lietuvos Respublikos Ministru Pirmininku, Jo Ekselencija Užsienio reikalų ministru bei Jo Ekselencija Kultūros ministru. Taip pat, turėjau galimybę aplankyti Vilniaus universitetą bei dalyvauti vertingame susitikime su universiteto rektoriumi bei nuostabia Indijos ekspertų komanda iš Orientalistikos centro. Tuo pačiu metu, mes pradėjome Make in India kampaniją Lietuvoje, bendradarbiaudami su Lietuvos pramininkų konfederacija, kurios dėka susipažinau su svarbiausiais verslo lyderiais.

Aš išvykau giliai sužavėtas šios nedidelės gyvybingos šalies, kuri visose srityse pasiekė iš tiesų daug per 25 metus nuo nepriklausomybės atgavimo. Mane labiausiai sujaudino milžiniškas susidomėjimas Indija, sklindantis iš Lietuvos visuomenės bei verslo. Lyderiai supranta Indijos vaidmenį pasaulyje ir mūsų kultūrinis atvirumas yra jaučiamas daugelyje sričių. Man buvo malonu matyti Lietuvių ir Sanskrito kalbų artumą kuris, kaip man nurodė ekspertai, pasižymi daugiau nei dešimtimi tūkstančių vienodų žodžių.

Taip pat, Make in India kampanija leido Lietuvos verslo lyderiams pajusti dramatiškas reformas Indijos ekonomikoje. Esu įsitikinęs, kad ekonominiai Indijos ir Lietuvos santykiai sklandžiai vystysis, tiek verslo, tiek investicijų prasme: po seminaro balandžio mėnesį, sulaukėme tikslingų pasiūlymų iš daugiau nei pustuzinio Lietuvos kompanijų, ieškančių partnerių Indijoje. Keturios iš jų jau susisiekė su būsimais partneriais Indijoje.

Esu dėkingas Lietuvos vyriausybei už jų paramą Jungtinių Tautų rezoliucijai dėl birželio 21 dienos paskelbimo tarptautine jogos diena. Tai buvo įgyvendinta Indijos Ministro Pirmininko Jo Ekselencijos Narendra Modi iniciatyva; Lietuvo prisijungs prie 177 šalių visame pasaulyje švęsti šios įsimintinos dienos. Detalūs planai yra aptariami ir vystomi kartu su įvairiomis aktyviomis organizacijomis ir man malonu teigti, kad Vilniaus miesto savivaldybė pasielgė labai dosniai suteikdama galimybę renginį organizuoti puikioje Neries pakrantės erdvėje šalia Baltojo tilto. Tikimės atkratoti šį renginį ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Man taip pat džiugu praneši, kad nuo 2015 metų gegužės 1 dienos Lietuvos piliečiai turi galimybę gauti elektroninę turistinę 30 dienų vizą. Prieš kelionę lankytojai turėtų užpildyti formą internete ir, gavę patvirtinantį elektroninį laišką, galėtų patogiai keliauti į Indiją. Tai turėtų paskatinti daugiau lietuvių vykti į Indiją.

Mes taip pat pakartotina atvėrėme Indijos Garbės Konsulato Lietuvai duris, 2015 metų sausio 30 dieną pulkininkui leitenantui Rajinder Kumar Chaudhary buvo suteikti Garbės konsulo įgaliojimai. Garbės konsulas nėra svetimas Vilniui; didžiai gerbiamas ir mylimas Lietuvos draugas, dešimtmečius vystantis ir gerinantis Lietuvos ir Indijos ryšius. Jis jau anksčiau, 2007-2010 metais, ėjo Garbės konsulo pareigas, o tai teigiamai pasitarnaus Indijos Ambasados Varšuvoje ir valstybinių, verslo, reklamos ir kultūrinių sektorių Lietuvoje ryšių palaikimui ir plėtrai. Noriu paskantinti mūsų draugus iš Lietuvos naudotis Garbės konsulo buvimu Lietuvoje. Ypač kviečiu atvykstančius bei gyvenančius Lietuvoje Indijos piliečius kreiptis į Garbės konsulą pagalbos, kurią jis, esu įsitikinęs, maloniai suteiks.

Mes taip pat tikimės stiprios skaitmeninės Indija for Lithuania komunikacijos. Mūsų konsulatas pradėjo tinklapį bei Facebook profilį, kuriuose bendrai bus dalinamasi svarbia ir naudinga informacija.

Nekantraudamas laukiu savo dažnų vizitų į šią nuostabią šalią ir noriu patiktinti mūsų draugus Lietuvoje, kad mūsų konsulatas Lietuvoje, Ambasada Varšuvoje ir aš, asmeniškai, esame visada pasirengę jums padėti.

Šilčiausi linkėjimai,

Ajay Bisaria

Indijos Ambasadorius Lenkijai ir Lietuvai