Savo kalboje Ambasadorius kreikėsi į Opolės Universiteto studentus naujųjų mokslo mdetų pradžios proga. (žemiau pateikiama kalbos santrauka).

Pasaulis priklauso nuo jaunimo ir jo požiūrio. Kaip inžinieriai, mokslininkai, technokratai, kurie sukurs mūsų pasaulį ateityje, mes turime jums kovoti su klimato okyčiais, kuriuos šią vasarą akivaizdžiai patyrė Lenkijos ir Indijos žmonės. Jūs turite padaryti šį pasaulį geresnį, nei paveldėjote. Jūs taip pat gali paklausti: ką bendro gali turėti jauni žmonės gyvenantys Europos širdyje su atgimstančia Indija? Atsakymas paprastas: globalizacija. 

Mūsų pasaulis yra labiau tarpusavyje susijęs nei kada nors anksčiau. Mus jungia pasaulinis interneto tinklas, bendri iššsūkiai jungia mus. Taip pat ir bendri sprendimai. Pasaulinis skurdas ir klimato kaita - tai problemos be pasų. Ir 17 tvarios plėtros tikslų, kurie buvo iškelti Niujorke praėjusį mėnesį yra pasaulio kolektyvinis atsakas. Finansiniai pokyčiai Europoje, JAV ar Kinijoje įtakoja Indijos augimą. Bet Indija šiandien yra pati augimo variklis, alternatyvus balastas neryžtingai pasaulio ekonomikai. 

Indija pradėjo savo nepriklausomybės kelionę beveik rieš pusę amžiaus. Indija atidarė naują skyrių, skirtą reformoms, pagreitinti savo augimą ir spręsti savo didelės, sudėtingos ekonomikos bei santvarkos problemas.
 
Nauja Indijos vyriausybė, išrinkta pernai, pateikė naujas politikos kryptis ir programas, per kurias siekiama atskleisti šalies kūrybines energijas bei pasiūlyti  įvairių galimybių bendradarbiauti. Viena iš priemonių - siekimas sukurti palankesnes verslo sąlygas ir  skatinti vidaus ir užsienio investuotojus, plėsti gamybą, didinti  BVP nuo 16 iki 25 procentų. Siekdama paremti šį procesą, Indija planuoja sukurti daugiau kaip 100 pažangiųjų miestų ir atjauninti 500 kitų, taip pat suteikti galimybę kvalifikuotai darbo jėgai miestuose. 
 
Ši "demokratijos, demografijos ir paklausos" programa jau duoda rezultatus: beveik 50 procentų padidėjo užsienio investicijų nuo šių metų pradžios iki balandžio. Indijos ekonomika dabar yra sparčiausiai auganti tarp didelių ekonomikų pasaulyje, augimo tempas 2014 m 7,4%. Indija tikisi augti daugiau kaip 8% 2015 m. ir pereiti prie dviženklio augimo trajektorijos per ateinantį dešimtmetį. Mes esame ties viena iš labiausiai ambicingų transformacijų istorijoje.
 
Bet kodėl visa tai turi būti svarbu tokiems jauniems žmonėms, kaip jūs? 
 
Tiesiog todėl, kad šis procesas taip pat sukuria precedento neturinčią ekonomikos galimybę pasauliniams partneriams, ne tik Indijai. Kaip tai gali įvykti? Per technologijas, skaitmenines technologijas, tvarumą ir pusiausvyrą.
 
Pirma, Indijai reikia kapitalo ir technologijų.  
Antra, atgimstanti Indija gali būti tik skaitmeninė.  
Trečia, Indijos augimas turi būti ilgalaikis ir tvarus.  
Ketvirta, mes neturime pamiršti ir senovinių technologijų, kurios skatino mūsų civilizaciją. 
 
Indija yra tikra dėl savo ateities augimo ir tikisi, kad dalis jūsų prie to prisidės.