Indijos techninio ir ekonominio bendradarbiavimo programa (anglų k. Indian Technical and Economic Cooperation, ITEC), įsteigta 1964 m., yra pasitikėjimo aktas, Indijos vietinis sumanymas, suderinantis diplomatiją, inovacijas ir kaimiškųjų vietovių augimą. Transformacija yra vedančioji ITEC mantra, gebėjimų kūrimo ir dalinimosi su tūkstančiams studentų, profesionalų ir karjerą įpusėjusių diplomatų ašis 160 šalių visuose žemynuose. ITEC programa ne tik suteikia šiuolaikiam žmogui būtinus įgūdžius, bet ir leidžia studentams iš kitų šalių prisiliesti prie daugiakultūrinio ir pliuralistinio Indijos veido. Viena iš neįtikėtinai sėkmingų galimybių yra ryšių tarp studentų iš viso pasaulio užmegzgimas bei palaikymas. ITEC taip pat tapo galingu įrankiu projektuojant Indijos „minkštąją galią“ ir jos kultūrinę diplomatiją, nes dauguma šių studentų po trumpo apsilankymo Indijoje išlaiko ryšius su ja visą gyvenimą. Indijai kylant kaip globaliai jėgai, jos žinių ekonomika, įkūnyta ITEC programoje, švyti kaip šalies etoso pavyzdys, kuriantis teisingesnį ir geresnį pasaulį, paremtą technologijų ir gebėjimų dalinimusi.

2018-2019 m. į Indijos Vyriausybės finansuojamas stipendijas pagal ITEC programą gali pretenduoti Lietuvos ir Lenkijos piliečiai nuo 25 iki 45 metų amžiaus. Stipendijos suteikiamos trumpiems, vidutiniams ir ilgiems kursams apskaitos, audito, bankininkystės, finansų, IT, telekomunikacijų, anglų kalbos, vadybos, smulkaus verslo/kaimo plėtros, technikos, aplinkos,  atsinaujinančių energijos šaltinių ir panašiose srityse.

Asmenys, dirbantys vyriausybiniuose departamentuose, viešojo sektoriaus įmonėse, prekybos rūmuose, universitetuose ir pan., gali kreiptis per savo darbovietes. Privalu turėti anglų kalbos mokėjimą patvirtinantį dokumentą ir sveikatos pažymą. Paraiškos turi pasiekti Indijos ambasadą Varšuvoje ne vėliau kaip prieš keturis mėnesius iki pasirinkto kurso pradžios. Visi pretendentai bendraus su ambasados pareigūnais prieš išsiunčiant jų paraiškas į Indiją. Susidomėjusius šią galimybe raginame teikti paraiškas kuo anksčiau, nes vietos kursuose paprastai užpildomos labai greitai.  

Kursų brošiūras, paraiškų formas, sąlygas 2018-2019 akademiniams metams galima atsisiųsti iš Indijos ambasados svetainės.

Daugiau informacijos gausite kreipdamiesi į ITEC pareigūną darbo dienomis nuo 10 val. iki 17 val., p. Katarzyna Luniewska, ITEC ir Soc. žiniasklaidos pareigūnė, el. pašto adresas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Video apie ITEC programą galite pažiūrėti čia

 

Parsisiuntimui:

ITEC Programme Brochure 2016-2017

ITEC scholarship