baner1

 

Nėra taiklesnių žodžių  Indijos žavesiui, jos didingumui  ir spalvingumui nusakyti kaip  iškilaus indų poeto Allama Iqbal eilutės:

Didingos Graikijos, Romos ir Egipto civilizacijos išnyko nuo žemės paviršiaus, tačiau unikali Indijos civilizacija tebegyvuoja

 

 Tai šalis, apie kurią didysis filosofas Rabindranatas Tagorė rašė:

Kur mintis yra be baimės ir galva pakelta aukštai,
Kur protas laisvas,
Kur pasaulio siauros namų sienos nedalija į fragmentus,
Kur žodžiai ateina iš tiesos gelmių,
Kur rankos nenuilstamai tiesiasi link tobulybės,
Kur šviesi proto tėkmė nepaklysta bevaisėje negyvoje dykumoje,
Kur mintis vedama pirmyn …

 

Indija – magijos ir paslapčių šalis, apsvaiginanti grožiu ir egzotikos kerais. Tik čia greta gali egzistuoti ir susilieti senovinė kultūra su modernumu. Svetingumas yra tradicija, o vystymąsis – aistra. Indija, tai spindinti mozaika, apjungianti skirtingų tikėjimų ir kultūrų žmones, kelias klimato zonas – žalumas ir dykumas, upes ir kalnus, gėrį ir laimę, modernumą ir tradicijas. Indija yra ideali šalis protui, kūnui ir sielai atgaivinti.

Map of India

Tai septinta didžiausia pagal savo teritoriją bei daugiausiai gyventojų pasaulyje turinti demokratinė valstybė, esanti Pietų Azijoje.

Indo upės baseine susikūrusi civilizacija visais laikais kėlė pasaulio susidomėjimą savo išskirtine kultūra, didžiomis imperijomis bei istoriniais prekybos keliais ir ryšiais. Indija išsiskiria religijų gausa – čia gimė pasaulinės religijos budizmas, hinduizmas, džainizmas ir sikhizmas. Ankstyvaisiais amžiais Indiją pasiekė religijos iš Artimųjų Rytų – zoroastrizmas, judaizmas, islamas ir krikščionybė, turėjusios didelę įtaką vėlesniam valstybės kultūros formavimuisi.

XVIII a. pirmoje pusėje Indija buvo kolonializuota Didžiosios Britanijos ir valdoma Rytų Indijos Kompanijos  iki 1947 m. rugpjūčio 15 d., kuomet Indija išsikovojo nepriklausomybę.

Indijoje gyvena 496,4 milijonai darbingo amžiaus žmonių, iš kurių 60% dirba žemės ūkio sektoriuje bei su juo susijusioje pramonėje. Svarbiausios auginamos kultūros yra ryžiai, miežiai, medvilnė, arbata, cukranendrės, bulvės ir džiutas.

Šiuo metu Indija laikoma viena stambiausių informacinių technologijų gamintojų, taip pat išsilaikanti stipriose pozicijose finansų, mokslinių tyrimų bei kitose aukštųjų technologijų srityse.

 

Daugiau faktų apie Indiją: www.facts-about-india.com/

 

Vietinių vadinama Bharat, senoji žemė pritrenkia lankytojus savo dydžiu, kultūra ir spalvų, kvapų, stilių, 

baner3

papročių, kalbų, architektūros ir geografijos įvairove. India lyg pasaka, žemynas, apjungęs kelias šalis į vieną. Čia galite rasti visko, 

ko trokšta širdis – nuo salės ir smėlėtų paplūdimių iki snieguotų viršukalnių, nuo senovinių monumentų iki nuotykių atostogų, nuo ypatingų tradicijų ir papročių iki dirbtinai suformuotų kraštovaizdžių ir kvapą gniaužiančių slėnių. Tai lyg rojus bet kuriuo metų laiku.

Indiją nesunku įsimylėti, matant legendinius rūmus, šventyklas ir fortus, klausantis užburiančios muzikos, stebint šokius ir folklorą. Didžios religijos gimė ir įsišaknijo Indijoje, o kelių tūkstančių metų senumo Vedos yra laikomos išminties, filosofijos, dvasiškumo traktatais, perteikiančiais mokslo ir medicinos žinias.

Indijos klasikinė kalba – sanksritas – dėl savo stipriai išreikštos sistemos yra naudojamas kaip pagrindas šiuolaikinėms kompiuterinėms kalboms. 

baner4 

Indijos pagrindiniu simboliu ir etikete visame pasaulyje yra laikomas Tadžmahalas. Šis XVII amžiaus monumentas yra laikomas marmuro svajone, amžinu meilės ir ištikimybės simboliu. Poetai, rašytojai, artistai ir fotografai, turistai ir svajokliai iš viso pasaulio lieka pakerėti šiuo daugelio romantinių istorijų ir svajų šaltiniu. Šis aukščiausio lygio architektūrinio genialumo pavyzdys visais laikais buvo ir bus geriausias Indijos unikalumo pavyzdys.

1983 m. Tadžahalas buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio Paveldo sąrašą, kaip „musulmonų meno Indijoje brangakmenis ir vienas iš visokeriopai žavinčių pasaulio paveldo meno kūrinių“. Nobelio laureatas Rabindranatas Tagorė jį apibūdino kaip „ašara ant laiko skruosto“ (ang. The tear-drop on the cheek of time). Mauzoliejus yra laikomas geriausiu Mogulų dinastijos architektūros pavyzdžių ir geriausiai atspindi turtingą Indijos istoriją. Tadžmahalas pritraukia apytiksliai 7-8 milijonus turistų kasmet.

Daugiau informacijos apie turizmą Indijoje:

www.tourismofindia.com 
www.lonelyplanet.com 
www.journeymart.com

  

bollywood

Indija turi 22 oficialias kalbas, 1 500 skirtingų dialektų, pasaulines religijas, įvairiausius stilius reprezentuojantį meną, architektūrą, literatūrą, muziką ir šokį, valgius ir net skirtingus gyvenimo stilius – miesto, periferijos, net gentinį. Indijos kultūra, tai daugelio skirtingų kultūrų susijungimas į vientisą išskirtinę šalį.

Indijos muzika apjungia įvairias muzikines tradicijas, nuo regioninių liaudies dainų iki gentinės muzikos, nuo klasikinės iki populiariosios ar filmų muzikos.

Pagal indų legendas šokį sukūrė Dievai, kad galėtų jausti džiaugsmą ir laimę (kiekvienoje šventykloje galima išvysti šokančių Dievų figūras). Bet šokti dievams buvo sudėtingą – jie neturėjo materialaus kūno, negalėjo iš tikrųjų jausti džiaugsmą, meilę, neapykantą ir baimę, jie neturėjo labai stiprių išgyvenimų – jie buvo nemirtingi. Tada Dievai nusprendė pamokyti šokti žmones – tuos, kas tikrai turi kūną ir jautrią sielą, turėjo pakankamai ištvermės, drąsos, užsispyrimo, buvo lankstus ir grakštus, turėjo gražią išvaizdą ir... ...daug įvairių gerų bruožų. Tokius aprašymus apie šokį mes atrandame senovės indų traktate apie kūno judesio ir teatro meną „Natyashastra“ (3 a. pr. Kr.). Ir iš tikrųjų, šokant indiškus klasikinius šokius visos šios kokybės yra reikalingos.

Jau 5 000 metų gyvuojanti nenutrūkstanti Indijos šokio tradicija apjungia mitologines, legendines ir klasikines temas. Indiškų šokių formų įvairovė apjungia regioninius ir klasikinius šokius, paremtus senoviniais tekstais ir griežtomis taisyklėmis. Labiausiai žinomos klasikinės šokio tradicijos yra Bharata Natyam, Kathak, Odissi, Manipuri, Kuchipudi, Mohiniattam and Kathakali.

Indijos literatūros pagrindu yra laikoma žodinė Vedų tradicija, išsivysčiusi prieš kelis tūkstančius metų, kaip didingi epai, kurie ir šiandien yra įtraukiami į kasdienį gyvenimą. Žodinė tradicija buvo tęsiama per liaudies dainas ir vaidinimus, dramas. Šokio teatro tradicija Indijoje kilo ankstyvoje senovėje ir išliko liaudies teatro tradicijose.

Daugiau informacijos apie Indijos kultūrą:

www.indiaculture.nic.in/

www.artindia.net 

www.indiaculture.org