Bala Devi šokio spektaklio trumpas aprašymas

Bala Devi Chandrashekar pasaulyje gerai žinoma Bharatanatijam šokių atlikėja ir tyrinėtoja. Kiekvienas jos pasirodymas – tai išsami ir gili įžvalga į šokio istoriją. Šokyje Bala demonstruoja savo atradimus, kilusius iš bendradarbiavimo su iškiliais ir garbingais šokio srities mokslininkais. Bala stengiasi šokiu patraukti žiūrovus ir pademonstruoti temas, kurios yra suprantamos viso pasaulio indiškų šokių gerbėjams, nepaisant to, kad ji laikosi klasikinio atlikimo stiliaus. Gyvenanti JAV Bharatanatiam šokių atlikėja Bala Devi Chandrashekar jau nuo seno kuria individualius pasirodymus, kaskart vis naujus kiekvienam koncertiniam sezonui.

Šio koncerto Vilniuje metu žiūrovams bus pristatytas mono spektaklis „Karna, Likimo vaikas“ (Karna - Destiny's Child), paremtas senovės indų epu „Mahabharata“.  Bala pateiks savąją Karnos, vieno iš nuostabių epo veikėjų, interpretaciją, to, kuris yra nenugalimas ypatingos galios karys, žinomas dėl savo narsos. Anot Balos, Karna yra pats žinomiausias ir sudėtingiausias „Mahabharatos“ epo veikėjas, demonstruojantis savo kilnumą. Šiame spektaklyje bus analizuojami įvairiapusiai Karnos jausmų aspektai jam pasiklydus moralinėse dviprasmybėse, pyktis ir konfliktai, tarp kurių jis užaugo (jis buvo Kunti pirmagimis, paliktas tik gimęs ir kurį rado vežėjas Adhirata ir jo žmona Rada ir kurie jį užaugino kaip savo vaiką, pavadinę jį Vasusena).

Mahabharatos kare Karna buvo priverstas kautis Duriodhanos pusėje, nes pastarasis pripažino Karnos karinius gebėjimus, pakėlė jį į karalius ir padarė savo artimu draugu. Karna demonstravo dieviškas savybes – beveik kaip Saulė – nuo įstabaus spindesio iki nesibaigiančio dosnumo. Tačiau Karnos gyvenime buvo viena lemtinga yda. Jo draugystė su Duriodhana rėmėsi neteisybe ir nedorumu, o tai ir nulėmė jo tragišką baigtį.

Šokėja Bala Devi sako, kad šio spektaklio metu ji tyrinėja Karnos įvairiapusę asmenybę. Spektaklio idėja  ir choreografija - Bala Devi  Chandrashekar.

Įsigykite bilietus čia http://www.tiketa.lt/LT/bharatanatyjam_sokeja_bala_devi_chandrashekar_14658