"Sferų muzika panaši į uosto švyturį, kuris matomas iš jūros ir kuris sako žmogui, kad jis jau artėja prie savo tikslo" - Hazratas Inajatas Chanas  

Kviečiame pasinaudoti neeilinė proga ir pamatyti / išgirsti vieno iš garsiausių pasaulyje Dhrupado muzikos meistrų koncertą.
Pandit Ritwik Sanyal (Indija) kartu su perkusijos virtuozu Federico Sanesi (Italija) Lietuvoje svečiuojasi pirmą kartą ir pristatys mums kažką labai ypatingo iš tradicinės Indijos klasikinės muzikos, autentiško Dhrupad žanro repertuaro!
Dhrupadas - muzika panaši į Grigališkuosius choralus ar J.S. Bach kurybą. Tai laiko ribas peržiangianti šventyklų muzika, kuri yra labai meditatyvi savo struktūroje ir vystyme, taip pat ir labai dinamiška ir žaisminga – pilna improvizacijos ir poetiškos muzikinės kalbos.
Dhdurpadas – seniausia tradicinė Indijos klasikinė vokalinė muzika, atkeliavusi iš šventyklų ir skambėjusi rūmuose. Ši muzika yra gili kelionė garsu į asmeninę vidinę erdvę ir taiką, pakylėjanti į aukštesnį sąmoningumo lygmenį.
Indijos klasikinės muzikos sistema yra pasiekusi profesionalumo ir subtilumo aukštumas tiek melodine tiek ritmine prasme ir įkvepia daug vakarietiškos muzikos kompozitorių, jazz ir pasaulio muzikos atlikėjus (Terry Riley, John Coltrane ir t.t.).
Indijos klasikinė muzika remiasi rāga – derminių-melodinių modelių sistema. Pažodžiui rāga reiškia spalvą, atspalvį, jausmą, aistrą, taip pat muzikinę improvizaciją ir kompoziciją. Bet kuri iš rāgų – tai viena iš gausybės Indų muzikoje naudojamų dermių ir melodinių modelių. Kiekviena jų turi išskirtinių bruožų: turi savitą skambesį ir tik jai būdingą nuotaiką, jos atlikimas siejamas su tam tikru paros metu ar metų laiku.
  

Koncertas vyks balandžio 19 d. 19 val. Vilniaus universiteto Teatro salėje: 

https://www.facebook.com/events/377548969500069/

Taip pat vyks ir kūrybinės balso dirbtuvės su prof. Pandit Ritwik Sanyal:

https://www.facebook.com/events/439772766591587/