IDY Banner Home 2016

Elektroninių turistinių vizų paraiškų sistema yra administruojama valstybiniame puslapyje https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html, kuriame galite rasti visą reikiamą informaciją apie paraiškos pateikimo procesą, apmokėjimą bei kitą reikalingą informaciją.

Prieš pradedant

Svarbu atsiminti, kad paraiška bus peržiūrima atitinkamų institucijų Indijoje tik po sėkmingo apmokėjimo. Paraiškos peržiūra ir patvirtinimas gali užtrukti iki 72 valandų. Jeigu jums iškilo sunkumų ar trikdžių paraiškos pildymo ar apmokėjimo atlikimo metu, maloniai prašome susisiekti su puslapio administratoriais vizų pateikimo sistemoje nurodytais kontaktais. Paraiškos nėra matomos ar tvarkomos Indijos Ambasadoje. 

1 Dalis

Passport Type - Pasporto tipas - šiuo metu skirtingose pasaulio šalyse išduodamus pasus galima suskirstyti į tris tipus - diplomatinis, paslaugų/oficialus ir įprastas pasas. Kai kuriose šalyse galioja penki skirtingi pasų tipai. Paso tipas yra nurodytas and dokumento viršelio.

Port of arrival - Atvykimo oro uostas - e-Vizos gali būti išduodamos tik atvykstant į 28 nurodytų oro uostų ir 5 jūros uostus Indijoje. (Daugiau galite sužinoti DUK puslapyje)

2 Dalis

Nepamirškite užsirašyti sistemos suteikto Temporary Application ID (laikinas paraiškos identifikacijos numeris). Tai 15 skaitmenų numeris, kuris bus vėliau naudojamas pildant paraišką. 

Name - Vardas - nurodykite savo tikslų vardą taip, kaip užrašyta jūsų pateikiamame dokumente. "Given name" yra jūsų vardas (jeigu turite, pirmas ir antras vardai), "Surname" - jūsų pavardė.

Sex - Lytis - Indijoje oficialiai yra pripažįstamos trys lytys. 

Town/city of birth - Gimimo vieta - turi sutapti su vieta, nurodyta pase.

Citizenship number - Asmens kodas.

Religion - Religija - šis punktas yra reikalingas identifikuoti, iš kokios bendruomenės jūs atvykstate. Tai nėra susiję su asmeniniais įsitikinimais - jeigu jūsų šeima yra krikščionys, jūs taip pat turėtumėte nurodyti krikščionybę kaip savo religiją nepaisant jūsų asmeninių pažiūrų. Jeigu tai jums kelia nepatogumų, galite pažymėti "Other" (Kita) arba "N/A" (Nėra duomenų) 

Visible Identification Marks - Matomos žymės - turėtų būti nurodyti tik aiškiai matomos gimimo žymės, randai ar apgamai. Jeigu neturite, pažymėkite "None" (Jokių).

Education - Išsilavinimas

  • Below Matriculation - žemesnis nei pagrindinis išsilavinimas.
  • Graduate -  įgytas Bakalauro laipsnis.
  • Higher Secondary - vidurinis išsilavinimas.
  • Illiterate - jokio formalaus išsilavinimo.
  • Matriculation - pagrindinis išsilavinimas.
  • Professional - profesinis išsilavinimas (pabaigta profesinė ar verslo mokykla) ar techninis apmokymas.
  • Post Graduate - įgytas Magistro laipsnis
  • NA Being Minor - skirta mokykloje besimokantiems vaikams.

Passport place of issue - Paso išdavimo vieta - nurodyta pase.

Did you acquire Nationality by birth or by naturalisation? - Tautybė yra prigimtinė ar suteikta? - ar esate gimę šalyje, kurios tautybę turite, ar jums tautybė buvo suteikta.

3 Dalis

Present address - Dabartinis faktinis adresas - tai turi sutapti su jūsų dabartine faktine gyvenamąja vieta. Nurodytas adresas bus diplomatinės misijos, kurią nudorysite pildydami paraišką, patikrinamas elektroniniu būdu. Jeigu paraiškos teikimo metu jūs nesate savo nuolatinėje gyvenamojoje vietoje, pateikite esamą adresą (gali būti ir viešbutis) dabartinio adreso laukelyje ir taip pat pažymėkite nuolatinį adresą.

Father/Mother details - Informacija apie tėvus - informacija reikalinga bendram patikrinimui.

Present Occupation - Dabartinė veikla - gali būti paprašyta jūsų pateikti papildomą informaciją apie jūsų profesinę veiklą. Tai nėra būtinybė, tačiau jeigu jūsų vizos patvirtinimui bus reikalingi papildomi dokumentai, su jumis susisieks diplomatinės misijos atstovai.

4 Dalis

Duration of Visa - Vizos trukmė - Laikotarpiai yra skirtingi: e-Conference viza galioja 30 d. nuo atvykimo į šalį, e-Medical ir e-Medical Attendant vizos galioja 60 dienų nuo atvykimo į šalį, e-Tourist ir e-Business vizos galioja nuo vizos išdavimo dienos.

Expected Date Journey - Tikėtinos kelionės datos - tai neturi būti tikslios datos, jeigu dar nenusipirkote bilietų, tačiau reikėtų pasirinkti kiek įmanoma labiau tikėtinas datas. Nepamirškite, kad jūsų atvykimo data privalo būti nuo 4 iki (kai kurių e-vizų atvejais) 120 dienų laikotarpyje paraiškos pildymo dieną. Pavyzdžiui, jeigu jūsų lėktuvas tikėtina nusileis Indijoje kovo 15 dieną, galite pildyti paraišką laikotarpyje  nuo lapkričio 10 d. iki kovo 11 d.

Countries visited in Last 10 years - Šalys, kurias aplankėte per paskutinius 10 metų - būtina paminėti kiekvieną kelionę į užsienio šalį. Šalies, kurios galiojančią vizą turite savo pase kelionės metu, nepaminėjimas gali tapti pagrindu jūsų paraiškos vizai gauti atmetimui. 

SAARC Country Visit Details - Pietų Azijos Regioninio Bendradarbiavimo Asocijacijos šalys - būtina pažymėti, jeigu lankėte Bangladeše, Butane, Indijoje, Maldivuose, Nepale, Pakistane ar Šri Lankoje.

References - Name in India - Kontaktinis asmuo Indijoje - jeigu neturite pažįstamų asmenų Indijoje, galite nurodyti viešbučio, kuriame planuojate apsistoti, kontaktus. 

Daugiau naudingos informacijos apie elektroninės turistinės vizos paraiškos pildymą galite rasti čia:

http://learningindia.in/visa-application-guide/